Azərbaycanda icbari avtomobil sığortası üzrə yığımlar azalıb

0
1172
Avtomobil sığortasından rekord göstərici
Avtomobil sığortasından rekord göstərici

2021-ci ilin yanvar-may ayları ərzində Azərbaycanın sığorta şirkətləri tərəfindən avtonəqliyyat vasitələrinin icbari sığortası üzrə 13 120 min manat sığorta haqqı hesablanıb.

Mərkəzi Bankın statistikasına istinadən, avtonəqliyyat vasitələrinin könüllü sığortası üzrə hesablanmış sığorta haqları ötən ilin yanvar-may dövrü ilə müqayisədə 4 milyon 492 min manat və ya 25.5% azalıb.

2020-ci ilin yanvar-may ayları ərzində isə avtonəqliyyat vasitələrinin sığortası üzrə 17 milyon 612 min manat sığorta haqları hesablanmışdı.

Bu ilin yanvar-may ayları ərzində Azərbaycanda fəaliyyət göstərən şirkətlər tərəfindən avtonəqliyyat vasitəsi sahiblərinin mülki məsuliyyətinin icbari sığortası üzrə  6 milyon 220 min manat ödəniş həyata keçirilib. Ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə sığorta ödənişləri isə 17% azalıb.

(Mənbə: banker.az)

Sığortalı Azərbaycan – https://sigortaliazerbaycan.com/ – Sigorta Medya Nəşridir – bütün hüquqlar qorunur

Sigorta Medya Türkiye – www.sigortamedya.com.tr

– Zorunlu olarak yapılması gereken sigorta çeşitleri ve genel sigortacılık faaliyetleri ile ilgili olarak bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Her geçen gün daha bilinçli bir toplum hale gelebilmek için gelişmişliğin göstergesi olan konularda adım atmaktayız. Sigorta hizmetlerinin ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlatabilmek için en güncel bilgilere ve haberlere yer vermekteyiz. Sizler de alım yapabileceğiniz sigorta türleri ve detayları hakkında bilgi alabilmek için hızla bizleri ziyaret edebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal sigorta ihtiyaçlarınızı karşılarken aklınıza takılan her türlü sorunuzun yanıtını hemen alabilirsiniz. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası konularında sizleri bekleyen tüm detaylı bilgileri bizler sayesinde elde etmeniz mümkün olacaktır. –

BIR CAVAB BURAXIN

şərhinizi daxil edin!
Buraya adınızı daxil edin